دکتر ختن لو: معلمان و اساتید رکن اصلی تربیت نیروهای آینده ساز ایران هستند

به گزارش دفتر روابط عمومی، مراسم بزرگداشت مقام معلم و تقدیر از اساتید دانشگاه صنعتی همدان به صورت مجازی و حضوری (با رعایت پروتکل های بهداشتی) برگزار شد.
در این مراسم رئیس دانشگاه صنعتی همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری روز معلم را به اساتید دانشگاه صنعتی همدان تبریک گفت و ایشان را یکی از ارکان اصلی تربیت نیروهای آینده ساز این کشور خواند.


دکتر ختن لو به استناد رضایت سنجی تلفنی که به همت معاونت دانشجوئی و فرهنگی از تمامی دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان انجام شده است گفت: این آمار حاکی از رضایت دانشجویان از آموزش مجازی است و از تلاش اساتید در این زمینه قدردانی نمود.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان ضمن اشاره به ارتقاء جایگاه دانشگاه صنعتی به رتبه ۱۲ در بین دانشگاه های صنعتی کشور گفت: یکی از اهداف دانشگاه تا ۱۴۰۴، ارتقا به جایگاه ۱۰ دانشگاه های صنعتی برتر کشور مشخص شده است و این امر مسیر نمی شود مگر با تلاش و کوشش اساتید دانشگاه صنعتی همدان.
دکتر ختن لو افزود: اپیدمی کرونا مانع پویایی دانشگاه صنعتی همدان نشد و در یک سال گذشته اتفاقات مثبتی در این دانشگاه رقم خورد. تشکیل گروه علوم پایه، افزایش ۶۵ درصدی بودجه دانشگاه در سال ۱۴۰۰، بهبود نسبت استاد به دانشجو، ارتقاء اعضاء هیات علمی، ارتقای زیرساخت های سامانه های آموزش مجازی، ارتقاء تجهیزات آزمایشگاهی و… از جمله دستاوردهای مهم دانشگاه در سال گذشته بوده است.
دکتر هادی دلاوری، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی همدان نیز در این مراسم ضمن تبریک روز معلم به اساتید دانشگاه از تجربه یکساله آموزش مجازی دانشگاه سخن گفت و افزود: با آنکه هیچ تجربه و دستورالعمل تصویب شده ای برای آموزش های مجازی در دانشگاه وجود نداشت،  اما به محض شیوع همه گیری کرونا در کمترین زمان ممکن با حداقل امکانات و هزینه، بستر آموزش آنلاین و آفلاین ایجاد شد و اساتید با تلاش بسیار خلاء نبود کلاس های حضوری را جبران کردند.
دکتر دلاوری گفت: در شرایط کنونی، آموزش هم برای اساتید و هم برای دانشجویان سخت تر شده است، اما تجربه های ارزشمندی در این مسیر به دست آوردیم که انشالا حتی در دوران پسا کرونا نیز از آن بهره خواهیم برد.
ایشان به دستاورد های معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه  در یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: موفق شده ایم تا با ایجاد زیرساخت های مناسب تمامی فرایندها و درخواست های دانشجویان از ابتدای ثبت نام تا صدور دانشنامه را به صورت اتوماسیون و بدون نیاز به حضور فیزیکی دانشجو انجام دهیم که این امر در این زمان محدود با موفقیت انجام شد. وی افزود از جمله مهم ترین سیاست های ما برای سال جاری، ایجاد تسهیلات اموزشی و پژوهشی و کمک هزینه های مالی به منظور جذب دانشجویان با رتبه های برتر در دانشگاه، کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویان ارشد، ارتقاء رتبه اعضاء هیات علمی، اصلاح هرم هیات علمی و توسعه رشته و گرایش های دانشگاه است .
در پایان مراسم نیز دکتر نیما بابانوری، مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز ضمن تقدیر از تلاش اسایتد، با ارائه آمار و مستندات از حوزه های مختلف آموزش دانشگاه صنعتی همدان، به بیان نقاط ضعف و قوت مسایئل مربوط به حوزه آموزش پرداخت.
در این مراسم به رسم هرساله از منتخبین و اساتید برتر گروه های آموزشی تقدیر و قدردانی شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *