اطلاعیه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در سال ۱۴۰۱

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون

از برگزیدگان علمی دوره کارشناسی

در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

 

دانشگاه صنعتی همدان از بین دانشجویان ورودی ۱۳۹۷ مقطع کارشناسی براساس آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بدون آزمون ورودی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشجوی    کارشناسی ‌ارشد می‌پذیرد.

 

جهت آگاهی از تسهیلات آموزش، پژوهشی و رفاهی ویژه‌ پذیرفته‌شدگان ممتاز و آیین نامه اعطای تشویقی مقاله به دانشجویان به قسمت تحصیلات تکمیلی در سایت دانشگاه مراجعه فرمایید.

 متقاضی باید جهت ثبت‌نام، فرم‌های مورد نیاز را از سایت دانشگاه صنعتی همدان به آدرس www.hut.ac.ir دریافت و پس از تکمیل، از طریق ایمیل ارسال کند.

 * آخرین مهلت ارسال مدارک به اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه *

(۱۴۰۰/۱۱/۳۰)

ارسال صرفا به آدرس:   pg@hut.ac.ir

شرایط داوطلبان:

 

  • دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی همدان که حداکثر در مدت هشت نیم‌سال (حداکثر تا ۱۴۰۱/۰۶/۳۱) دانش‌آموخته شوند و پس از گذراندن شش نیم‌سال ( با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ۲۵% برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. لازم به ذکر است متقاضیانی که جزء ۱۵ درصد اول هستند در اولویت قرار دارند.
  • دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی سایر دانشگاه‌های دولتی که حداکثر در مدت هشت نیم‌سال (حداکثر تا ۱۴۰۱/۰۶/۳۱) دانش‌آموخته شوند و در طی شش نیم‌سال (با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵% برتر در بین دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشند.

تبصره۱) پذیرش فقط در رشته‌هایی صورت می‌‌گیرد که دوره کارشناسی ارشد آن در دانشگاه صنعتی همدان موجود باشد. در رشته‌هایی که دارای بیش از یک گرایش هستند امکان اعلام درخواست برای چند گرایش با ذکر اولویت وجود دارد.

ردیف رشته گرایش
۱ مهندسی برق کنترل
۲ مهندسی برق سیستم‌های قدرت
۳ مهندسی برق مدارهای مجتمع الکترونیک
۴ مهندسی برق افزاره‌های میکرو و نانو‌‌الکترونیک
۵ مهندسی برق الکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی
۶ مهندسی مواد  استخراج فلزات
۷ مهندسی مواد شناسایی و انتخاب مواد مهندسی
۸ مهندسی شیمی طراحی فرایند
۹ مهندسی شیمی ترموسینتیک و کاتالیست
۱۰ مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی و رباتیکز
۱۱ مهندسی معدن استخراج مواد معدنی
۱۲ مهندسی پزشکی بیوالکتریک
۱۳ مهندسی مکانیک طراحی کاربردی

 

تبصره۲) از آنجا که پرونده متقاضیان در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار خواهد گرفت، لازم است کلیه نمرات (تا پایان ترم ششم) تا زمان تکمیل فرم درخواست در کارنامه دانشجو ثبت شده باشد.

۳– صرفا دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته (ورودی ۱۳۹۷) موسسات آموزش عالی دولتی مجاز به ارسال مدارک هستند. دانشجویان کارشناسی ‌ناپیوسته امکان ارسال تقاضای کارشناسی ‌ارشد بدون آزمون را ندارند.

۴- رشته تحصیلی دوره کارشناسی باید با رشته مورد تقاضا برای ادامه تحصیل مرتبط باشد. اولویت با گرایش‌های یکسان است.

۵- پذیرش دانشجویان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ‌ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با تائید نهایی سازمان سنجش انجام‌پذیر است؛ لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان بر اساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته­های کارشناسی دانشگاه بررسی می‌شود.

بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ‌ارشد ایجاد نخواهد کرد و نتیجه قطعی صرفا پس از تایید دانشگاه و سازمان سنجش، در پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ اعلام خواهد شد.

چنانچه در هر یک از مراحل ثبت‌نام و تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد هریک از شرایط ذکر شده در بالا نبوده، بلافاصله از ثبت‌نام و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات رفتار خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن فرم‌های تکمیل شده
  • اسکن عکس
  • اسکن صفحه اول و داخل جلد شناسنامه (شماره سریال مشخص باشد)
  • اسکن کارت ملی
  • اسکن ریز نمرات دوره کارشناسی که تمامی نمرات تا پایان نیم‌سال ششم در آن ثبت شده باشند.
  • اسکن فیش بانکی مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال به حساب دانشگاه صنعتی همدان
شماره حساب شماره شبا شناسه واریز
۴۰۰۱۱۰۶۸۰۳۰۱۹۴۹۲ ۴۵۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۱۰۶۸۰۳۰۱۹۴۹۲IR ۳۵۶۱۰۶۸۶۵۱۲۷۴۰۰۰۰۱۴۰۰۲۹۶۴۵۵۱۹۵

 

از طریق دستگاه پوز امور مالی دانشگاه نیز قابل پرداخت است.

اسامی پذیرفته‌شدگان قبل از اعلام به سازمان سنجش، از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

داوطلبان برگزیده برخی از رشته‌ها ملزم به شرکت در مصاحبه هستند.

چنانچه داوطلبی در دانشگاه دیگری نیز مورد پذیرش قرار گرفت موظف است قبل از ثبت اسامی در پورتال سازمان سنجش موضوع را به دانشگاهی در اولویت قرار ندارد اطلاع‌رسانی و انصراف کتبی خود را ارائه کند.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین‌نامه، مجاز نیست.

 

داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ به آدرس ایمیل اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی همدان ارسال کنند.

pg@hut.ac.ir

جهت دریافت فرم‌های ثبت‌نام اینجا را کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *