پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون

از برگزیده علمی دوره کارشناسی

در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

 

دانشگاه صنعتی همدان از بین دانشجویان ترم آخر ورودی ۱۳۹۵ مقطع کارشناسی براساس آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر به شماره ۲۲۰۳ مورخ ۰۱/۱۰/۹۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بدون آزمون ورودی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجوی کارشناسی‌ارشد می‌پذیرد.

 

متقاضی باید جهت ثبت‌نام، فرم‌های مربوطه را از سایت دانشگاه صنعتی همدان به آدرس www.hut.ac.ir دریافت و پس از تکمیل، به صورت حضوری یا از طریق پست سفارشی به آدرس اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه نماید.

 

* آخرین مهلت تحویل مدارک به اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه *

(۳۱/۰۱/۹۹)

شرایط داوطلبان

  • دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی همدان حداکثر در مدت هشت نیمسال (حداکثر تا ۳۱/۶/۱۳۹۹) دانش‌آموخته شوند و پس از گذراندن شش نیمسال ( با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ۲۵% برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. لازم به ذکر است متقاضیانی که جزء ۱۵ درصد اول هستند در اولویت قرار دارند.
  • دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی سایر دانشگاه‌های دولتی که حداکثر در مدت هشت نیمسال (حداکثر تا ۳۱/۶/۱۳۹۹) دانش‌آموخته شوند و در طی شش نیمسال ( با حداقل ۱۰۵ واحد گذرانده) به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵% برتر در بین دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشند.

 

 

تبصره۱) پذیرش فقط در رشته‌هایی صورت می‌گیرد که دوره کارشناسی ارشد آن در دانشگاه صنعتی همدان موجود باشد. در رشته‌هایی که دارای بیش از یک گرایش هستند امکان اعلام چند گرایش با ذکر اولویت وجود دارد.

ردیف رشته گرایش
۱ مهندسی برق کنترل
۲ مهندسی برق سیستمهای قدرت
۳ مهندسی برق مدارهای مجتمع الکترونیک
۴ مهندسی برق افزاره‌های میکرو و نانو‌‌الکترونیک
۵ مهندسی برق الکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی
۶ مهندسی مواد  استخراج فلزات
۷ مهندسی مواد شناسایی و انتخاب مواد مهندسی
۸ مهندسی شیمی طراحی فرایند
۹ مهندسی معدن استخراج مواد معدنی

تبصره۲) از آنجا که پرونده متقاضیان در اردیبهشت ماه سال ۹۹ مورد بررسی قرار خواهد گرفت، لازم است کلیه نمرات (تا پایان ترم ششم) تا زمان تکمیل فرم درخواست در کارنامه دانشجو ثبت شده باشد.

۳– صرفا دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی پیوسته (ورودی ۱۳۹۵) موسسات آموزش عالی دولتی مجاز به ارسال مدارک هستند.

۴- رشته تحصیلی دوره کارشناسی باید با رشته مورد تقاضا برای ادامه تحصیل مرتبط باشد. اولویت با گرایش های یکسان است.

۵- دانشجویان کارشناسی‌ناپیوسته امکان ارسال تقاضای کارشناسی‌ارشد بدون آزمون را ندارند.

۶- پذیرش دانشجویان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با تائید نهایی سازمان سنجش انجام پذیر است، لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان بر اساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته­های کارشناسی دانشگاه بررسی می‌شود.

بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد ایجاد نخواهد کرد و نتیجه قطعی صرفا پس از تایید دانشگاه و سازمان سنجش، در پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد.

چنانچه در هریک از مراحل ثبت‌نام و تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد هریک از شرایط فوق الذکر نبوده، بلافاصله از ثبت‌نام و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات رفتار خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز:

  • فرم های تکمیل شده
  • یک قطعه عکس ۴*۳
  • یک نسخه کپی شناسنامه
  • کارت ملی
  • ریز نمرات دوره کارشناسی که تمامی نمرات تا پایان نیمسال ششم در آن ثبت شده باشند.
  • اصل فیش بانکی مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ ریال به شماره حساب ۴۰۰۱۱۰۶۸۰۳۰۱۹۴۹۲ بانک ملی به نام دانشگاه صنعتی همدان با کد شناسه ۳۵۶۱۰۶۸۶۵۱۲۷۴۰۰۰۰۱۴۰۰۲۹۶۴۵۵۱۹۵ (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی سراسر کشور)
https://instagram.com/_u/hut.university

اسامی پذیرفته شدگان قبل از اعلام به سازمان سنجش ، از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

داوطلبان برگزیده برخی از رشته ها ملزم به شرکت در مصاحبه حضوری هستند.

چنانچه داوطلبی جزو پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه دیگری قرار گرفت موظف است قبل از ثبت اسامی در پورتال سازمان سنجش موضوع را به این دانشگاه اطلاع رسانی و انصراف کتبی خود را به این دانشگاه ارائه کند.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه، مجاز نیست.

 

داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را حداکثر تا تاریخ ۳۱/۱/۹۹ به اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی همدان تحویل دهند. لذا چنانچه تصمیم به ارسال مدارک از طریق پست را دارند حداقل یک هفته قبل از تاریخ مذکور اقدام کنند.

همدان- خیابان شهید فهمیده -۱۸ متری مردم – دانشگاه صنعتی همدان- اداره تحصیلات تکمیلی- صندوق پستی ۵۷۹ – ۶۵۱۵۵

آدرس وب سایت:         www.hut.ac.ir

https://instagram.com/_u/hut.university

 

فرم پذیرش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *