دانشگاه صنعتی همدان رتبه دوم دانشگاه های استان؛ ارتقا چشمگیر رتبه دانشگاه صنعتی همدان در ارزیابی دانشگاه های دولتی در سال ۱۳۹۹

به گزارش دفتر روابط عمومی، دانشگاه صنعتی همدان در سال ۱۳۹۹ در رتبه بندی اعلام شده از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به بازه ۱۱ تا ۱۵ ارتقا یافت.

در این رتبه بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، بین المللی سازی، اثرگذاری اقتصادی و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات می‌باشد.

در ارزیابی جدید با ۱۰۴ شاخص و زیرشاخص، دانشگاه صنعتی  همدان در شاخص آموزش ۱۴ رتبه ( از ۲۵ به ۱۱ ) و در شاخص پژوهش ۵ رتبه (از ۱۹ به ۱۴ ) ارتقاء یافت.

نتایج رتبه بندی سال ۹۹ با توجه به تصمیم کارگروه تخصصی رتبه بندی بر اساس چند بخش مختلف از جمله دانشگاه‌های جامع، دانشگاه‌های صنعتی، دانشگاه‌های علوم کشاورزی و هنر و نیز به صورت درهمکرد دانشگاه‌های جامع و صنعتی محاسبه و منظور شده است که دانشگاه صنعتی همدان در بخش دانشگاه های صنعتی در بازه ۱۵-۱۱ قرار گرفت و در همین گروه بعد از دانشگاه صنعت نفت به عنوان دانشگاه رتبه ۱۲ در بین دانشگاه های صنعتی کشور بر اساس امتیاز نهایی قرار می گیرد.

در ارزیابی کلی به صورت درهمکرد نیز دانشگاه صنعتی همدان با یک سطح ارتقاء، جایگاه دوم دانشگاه های استان همدان (بعد از دانشگاه بوعلی سینا) را به خود اختصاص داد.

 

 

* نتایج رتبه‌بندی در جدول به شکل کسر برای هر یک از دانشگاه‌ها نوشته شده که در آن، صورت کسر رتبه و مخرج کسر نمره دانشگاه در شاخص مربوطه را مشخص می‌کند.

* لیست دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در بازه‌های مشخص شده به‌ترتیب حروف الفبا می‌باشد.

* اطلاعات پژوهشی رتبه‌بندی سال ۱۳۹۹-۱۳۹۸ مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۶ و اطلاعات پرسشنامه مربوط به بازه زمانی ۱۳۹۷-۱۳۹۵ می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *