کسب رتبه ۲۱ تیم برنامه سازی QWERTY دانشگاه صنعتی همدان در مسابقات بین المللی ICPC

به گزارش دفتر روابط عمومی تیم برنامه سازی QWERTY دانشگاه صنعتی همدان در مسابقات بین المللی برنامه سازی دانشجوئی ICPC دانشگاه صنعتی شریف با حل ۴ مسئله به مقام ۲۱ دست یافت.

دکتر حسن بشیری، مدیر امور پژوهشی دانشگاه که در این مسابقات به عنوان مربی تیم QWERTY را  همراهی می کرد گفت: دانشگاه صنعتی همدان بعد از گذشت فاصله چندساله از این مسابقات با کسب یک سهمیه به این مسابقات ورود کرد و با حل ۴ مسئله دربین ۷۹ تیم به مقام ۲۱ دست یافت. تیم های برنامه سازی دانشگاه بوعلی نیز به رتبه های ۲۰ و ۲۲ دست یافتند.

لینک نتایج مسابقات : http://icpc.sharif.edu/2019/scoreboard/

https://instagram.com/_u/hut.university

در این مسابقات ۷۹ تیم در قالب تیم های ۳ نفره از ۶۰ دانشگاه شرکت کردند که به هر تیم ۱۲ مسئله انگلیسی ارائه شد و برندگان این مسابقات بر اساس تعداد مسائل حل شده و مدت زمان صرف شده رتبه بندی می شوند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه افزود این مسابقات در دوسطح برگزار می شود و از این مسابقات منطقه ای شرکت های استارتاپی مانند اسنپ، کافه بازار، علی بابا، دیجی کالا و …. اقدام به تامین نیرو و منابع انسانی خود می کنند و در سطح بین الملل شرکت های بزرگی همچون آی بی ام و گوگل به جذب نیروهای مورد نیاز خود می پردازند و ما امیدواریم که دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر در مسابقات آتی ICPC درخشش بیشتری داشته باشند.

3 Comments

 1. Amir گفت:

  واقعا این کار شما جای قدر دانی زیادی داره
  و شور و اشتیاق خوبی رو تو دانشگاه مخصوصا بین بچه های CS به راه انداخت
  و از دکتر بشیری به خاطر زحمت های که برای به راه انداختن این جو مثبت تو دانشگاه متحمل شده تشکر میکنم

  به امید پیشرفت همه دانشجو های HUT

 2. Mohamed Amin KarimiAsl گفت:

  تبریک میگم. انشلا در تمام مراحل زندگی بدرخشید

 3. عصاری گفت:

  به عنوان گام اول قدم بزرگی برداشته شده که ان شاءالله با مدیریت جناب دکتر بشیری و همت دانشجویان عزیز شاهد درخشش دانشگاه خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *