روز پنجم اسفند ماه در تقویم رسمی ایران به عنوان روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس نام گذاری شده است.

ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن توسی، مشهور به خواجه نصیرالدین در ۵ اسفند ۵۷۹ در توس دیده به جهان گشود. خواجه نصیرالدین طوسی شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضی دان و منجم ایرانی سده هفتم است و به افتخار روز تولد این دانشمند بزرگ پنجم اسفند به عنوان روز مهندس نام گذاری شده است.

دانشگاه صنعتی همدان ، در سال ۱۳۹۳ همزمان با مدیریت جدید رویکرد جدیدی نسبت به نقش دانشجویان در آینده سازی کشور اتخاذ نمود و از همین رو در راستای بازخوانی این نقش، تقویت ارتباط دانشجویان با صنایع و ایجاد بستری برای حضور دانشجویان این دانشگاه در صنایع و ترفیع مشکلات منطقه تصمیم به برگزاری همایش روز مهندس نمود.

اولین همایش روز مهندس با حضور مسئولین سیاسی استان، مدیران صنایع بزرگ، دانشجویان و اساتید دانشگاه در سال ۱۳۹۳ برگزار گردید .

دومین تا چهارمین همایش روز مهندس به ترتیب در سال های ۹۴و۹۵ و ۹۶ برگزار شد. به گزارش دفتر روابط عمومی پنجمین همایش روز مهندس نیز در اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد .

در چهار دوره همایش روز مهندس که تا کنون برگزار شده است کارآفرینان و مدیران صنایع منطقه و کشوری به بیان تجربیات خود به سبکی متفاوت پرداختند که در نتیجه ان دانشجویان با واقعیت های شروع و پیشرفت کسب و کارها از زبان خود ایشان آشنا شدند.

همچنین در این همایش ها کارگاه های آموزشی با تدریس حوزه های تحقیقاتی و پژوهش صنایع مختلف برگزار شد که در این کارگاه ها اساتید دانشگاه صنعتی همدان به عنوان رئیس جلسه حضور یافتند.

نتایج ارزشیابی و نظرسنجی این همایش ها که به همت کارشناسان دفتر پژوهشی دانشگاه رقم خورد نشان از رضایت دانشجویان و شرکت کنندگان از محتوی و کیفیت این ۴ دوره از همایش بوده است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *