افزایش ۴۰۰ درصدی بودجه پژوهش دانشگاه صنعتی همدان در سال ۹۸

به گزارش دفتر روابط عمومی دانشگاه ، دکتر نقی زاده ضمن اشاره به وضعیت پژوهشی اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه گفت: با توجه به دستاوردها و پیشرفت های حوژه پژوهش دانشگاه موفق به جذب بودجه با ضریب افزایش ۴۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته شده ایم .

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه صنعتی همدان به سهم نسبت دانشجو  به استاد در دانشگاه اشاره کرد و گفت در بین رشته های آموزشی دانشگاه ، رشته مهندسی پزشکی بالاترین سهم نسبت دانشجو به استاد را دارد.

وی در ادامه گفت از ابتدای تاسیس دانشگاه تا کنون تعداد دانش اموختگان این مرکز ۲۳۱۷ دانشجو بوده است که ۱۱۱ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد موفق به اتمام تحصیلات خود شده اند. هم اکنون دانشگاه صنعتی همدان با جذب بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در سالتحصیلی جاری  موفق شده است پیش از موعد مقرر،  به هدف مشخص شده در این بخش در سند راهبردی دانشگاه  دست یابد.

دکتر نقی زاده  ضمن اشاره به اینکه هم اکنون در حدود ۱۲۰ استاد در دانشگاه مشغول  به تدریس و فعالیت هستند گفت : متوسط طول تحصیل دانشجویان کارشناسی در این دانشگاه را ۹.۰۸ ترم و متوسط طول تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد در این دانشگاه را ۴.۹۸ ترم اعلام کرد و گفت برنامه آموزشی دانشگاه طبق استانداردها پیش می رود و تلاش ما آن است تا با بهبود این برنامه ها ، خدمات آموزشی در سطح کیفیت دانشگاه های برتر به دانشجویان ارائه نمائیم .

وی افزود : هر ساله دانشجویان با رتبه های بالاتری در کنکور سراسری دانشگاه صنعتی همدان را جهت ادامه تحصیلات آموزشی عالی خود انتخاب می کنند و این اتفاق حاکی از افزایش سطح آموزشی این دانشگاه در بین سایر مراکز آموزشی کشور است، بطوریکه در سال تحصیلی ۹۷ دانشجویانی با رتبه های زیر ۱۰۰۰ در رشته های مختلف در این دانشگاه پذیرفته شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *