سومین همایش روز مهندس

برگزاری همایش بزرگ روز مهندس با عنوان “دانشگاه کارآفرین و اقتصاد مقاومتی ” در دانشگاه صنعتی همدان
دکتر نیلی گفت: به مناسبت پنجم اسفند که روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی است و با عنوان روز مهندس نامگذاری شده مراسم با شکوهی با عنوان “دانشگاه کارآفرین و اقتصاد مقاومتی “در دانشگاه صنعتی همدان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، نشست بررسی روند برگزاری همایش‌ روز مهندس با حضور دکتر نیلی ریاست دانشگاه صنعتی و معاونین و مسئولین اجرایی دانشگاه برگزار شد.
دکتر نیلی در این نشست با گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: جامعه مهندسی و دانشگاهی کشور از ابتدای انقلاب اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس نقش بسیار مهمی را در عرصه توسعه، پیشرفت و آبادانی داشته است.
وی افزود: مهندسان بسیجی ایران اسلامی در تاریخ دفاع مقدس مهندسی دفاعی را به نمایش گذاشتند و کارهای ناممکن را ممکن شمردند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان تصریح کرد: به مناسبت پنجم اسفند که روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی است و با عنوان روز مهندس نامگذاری شده مراسم با شکوهی در دانشگاه صنعتی همدان برگزار می شود.
وی عنوان کرد: هم اکنون نیز به رغم تحریمهای فراوان، ولی کشور ما به بسیاری کشور جهان خدمات نظام مهندسی صادر می کند که در نوع خود بی نظیر است.
وی از نامگذاری مراسم امسال تحت عنوان “دانشگاه کارآفرین و اقتصاد مقاومتی ” خبر داد و تصریح کرد: قدردانی و ارج نهادن به شغل مهندسان یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.
وی از برگزاری کارگاه های آموزشی همزمان با خبر داد و اضافه کرد: شرکت کنندگان آموزش های فراگرفته شده تئوری را در لابه لای برنامه های پیش بینی شده، به صورت عملی انجام خواهند داد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان افزود: قرار است در حاشیه این همایش کارگاه های گروه مهندسی رباتیک با تدریس دکتر میری پور و دکتر موسوی و چند شرکت در زمینه مکاترونیک برای شرمت کنندگان برگزار شود.
دکتر نیلی تصریح کرد: همچنین قرار است با توجه به موضوع مهم ارتباط دانشگاه با صنعت مدیران موفق شرکت های صنعتی همدان همچون شرکت معدنی آهنگران، شرکت ایمپلنت، شرکت سیمان هگمتانه، شرکت فاران شیمی، شرکت بریس (صنعت حمل و نقل)، شرکت شیمی معدنی، شرکت صنایع غذایی سحر، شرکت فراپل و فراپایه، شرکت شیشه همدان، شرکت کابین استیل، شرکت کنترل گاز اکباتان به ارائه مطالب در کارگاه های آموزشی بپردازند.
وی ادامه داد: همچنین دانش افزایی تئوری و عملی افراد شرکت کننده از دیگر اهدافی است که در برگزاری این گردهمایی دنبال می شود.
وی از دعوت مقامات لشکری و کشوری جهت سخنرانی در این همایش خبر داد و افزود: سخنرانان ویژه برای این همایش در نظر گرفته شده اند که  مهندس همایون نژاد معاونت موسسه آموزشی تحقیقاتی وزارت دفاع ، مهندس فاضلیان عضو هیات مدیره شرکت گلرنگ ، مهندس حاجی بابا مدیرعامل شرکت رزیتا ودکتر شریعتی نیاسری از وزارت علوم افراد در نظر گرفته شده برای سخنرانی در این همایش مهم هستند.
وی ادامه داد: با توجه به انگیزه برای دانشجویان فعلی دانشگاه قرار است  سه نفر از دانشجویان فارغ‌التحصیل که در زمینه اشتغال یا کارآفرینی موفق بوده‌اند در این همایش به عنوان سخنران دعوت شوند.
وی اظهار کرد: دبیرخانه دائمی برگزاری همایش روز مهندس به زودی دانشگاه صنعتی همدان شکل خواهد گرفت و قرار است از این پس مسئولان استانی چون معاونت اقتصادی استانداری همدان، ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان ،مدیرعامل شرکت بریس، ریاست اتاق بازرگانی استان همدان، مدیرعامل شرکت کنترل گاز اکباتان و مدیرعامل شرکت صنایع غذایی سحر در کنار ریاست دانشگاه صنعتی همدان عضو این دبیرخانه باشند.
وی در پایان اظهار کرد: انتظار می رود در روز ملی مهندسی، با یادآوری تعهد و مسئولیتی که این افراد در قبال مردم ایران دارند با همدلی و مودت و به کارگیری کلیه ظرفیت های مهندسی و با تکیه بر اخلاق حرفه ای، در جهت پیشرفت و آبادانی ایران عزیز بیش از همیشه کوشا بوده وسهم خود را در سند چشم انداز توسعه پایدار کشور، به خوبی ایفا کنند.
گفتنی است در ابتدای این نشست در خصوص نحوه برگزاری همایش های گذشته و نقاط ضعف و قوت این همایش‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در ادامه جهت بهبود برگزاری سومین همایش روز مهندس تصویب شد و به تایید حاضرین رسید.
همچنین در این نشست دکتر نیلی ریاست دانشگاه به عنوان رئیس همایش، خانم دکتر نجفی به عنوان دبیر برگزار کننده همایش و دکتر دهقانی به عنوان مدیر اجرایی همایش انتخاب گردیدند.
همچنین مسئول مالی برگزاری همایش دکتر حسینیان معاونت مالی و اداری دانشگاه  روابط عمومی دانشگاه به عنوان کمیته تبلیغات انتخاب و رابطین بین گروه‌های آموزشی و کمیته برگزاری همایش روز مهندس انتخاب شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *