رئیس اتاق بازرگانی : دانشگاه صنعتی همدان قابلیت بین المللی شدن دارد.

به گزارش دفتر روابط عمومی دکتر زبردست رئیس اتاق بازرگانی همدان در جلسه ای با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، معاون سازمان مدیریت و برنامه و مدیرکل بازرسی و ارزیابی عمکلکرد وزارت عتف گفت : دانشگاه صنعتی همدان باید برنامه توسعه خود را در اولویت قراردهد.

وی افزود دانشگاه صنعتی همدان می تواند به دانشگاهی بین المللی تبدیل شود و برای این امر علاوه بر سند چشم انداز تدوین شده باید برنامه توسعه فضای دانشگاه را نیز در دستور کار خود قرار دهد.
زبردست افزود: هدف اصلی این دانشگاه می تواند در درجه اول حل مشکلات استان باشد و همچنین تربیت دانشجو برای انتقال مدیریت استان نیز از اهداف والای دانشگاه است.

در این جلسه مهندس خزائی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این جلسه گفت: اگر آدم فهمیده نیاز داریم باید به دانشگاه ها مراجعه کنیم. وی افزود اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در جهت توسعه دانشگاه صنعتی همدان پای کار است و در این امر دانشگاه را حمایت می کند.

همچنین دکتر جعفری، مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت عتف عنوان کرد دانشگاه های صنعتی پل اصلی ارتباط صنعت با دانشگاه خواهد بود و دانشگاه صنعتی همدان می تواند نقش مهمی در این خصوص در غرب کشور و منطقه ایفا نماید.

وی افزود با توجه به سوابق همکاری که با دکتر ختن­لو، رئیس دانشگاه صنعتی همدان، داشته اند توسعه این دانشگاه را مثبت و قابل انجام میداند و تلاش خود جهت این امر را دریغ نخواهد کرد.

در پایان، دکتر ختن لو ضمن اشاره به سند چشم انداز توسعه، ارتقا رتبه دانشگاه، ایجاد رشته های جدید و جذب دانشجویان هرچه بیشتر را در گرو توسعه دانشگاه خواند و گفت وجود دانشگاه صنعتی در استان همدان موجب کاهش معضلات فنی و مدیریتی در بخش صنایع خواهد بود و انتظار داریم این دانشگاه حضور موثری در توسعه صنعتی استان ایفا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *