تکلیف ترم آینده دانشگاه صنعتی همدان مشخص شد

رئیس دانشگاه صنعتی همدان اعلام کرد: در ترم آینده، آموزش دانشجویان کارشناسی به صورت مجازی و دانشجویان کارشناسی ارشد به صورت حضوری برگزار خواهد بود.

دکتر حسن ختن‌لو در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: دانشگاه صنعتی نخستین دانشگاهی بود که خود دنبال ابلاغیه از سمت وزارت علوم برای آموزش مجازی ترم آینده بود و این ابلاغیه هم برای ما ارسال شده است به طوریکه ترم آینده آموزش دانشجویان کارشناسی به صورت مجازی و دانشجویان ارشد و تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی های ترم آینده بر مبنای آموزش مجازی صورت گرفته و سعی کردیم تا حد امکان اگر دانشجوی فارغ التحصیلی نداریم دروس عملی و کارگاهی ارائه ندهیم و آنها را به ترم بعد یا تابستان سال آینده موکول کنیم.

دکتر ختن‌لو با اعلام اینکه در ترم ۹۸۲ نخستین دانشگاه استان بودیم که آموزش مجازی آنلاین را آغاز کرد، توضیح داد: پس از تعطیلی دانشگاه ها در اسفندماه آموزش مجازی آفلاین را آغاز کردیم و پس از تعطیلات فروردین ماه، نخستین دانشگاه استان بودیم که آموزش مجازی آنلاین را آغاز کردیم.

وی افزود: برای ترم ۹۹۱ برنامه ریزی ما بر مبنای آموزش مجازی بوده و از تجریه ترم قبل استفاده کردیم، کیفیت زیرساخت ها، برنامه ها و سرورهای اختصاصی را بهبود بخشیدیم و مشکلات احتمالی نرم افزارها را برطرف کردیم.

دکتر ختن‌لو در رابطه با مسئله شهریه برای دانشجویان شهریه پرداز این دانشگاه، گفت: در ترم ۹۸۲ با مجوز هیئت امناء دانشگاه برای دانشجویانی که ترم را حذف کردند، کل مبلغ شهریه بخشیده شده و عودت داده می شود و دانشجویانی که دروسی را به صورت اضطراری حذف کردند نیز شهریه آن درس برگردانده شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان خاطرنشان کرد: در ترم ۹۸۲ برای شهریه دانشجویان کارشناسی ۵۰ درصد و برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۴۰ درصد تخفیف قائل شدیم. برای ۹۹۱ نیز همین روند را در صورت تأیید هیئت امناء خواهیم داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *