کاهش آمار دانشجویان مشروطی دانشگاه صنعتی همدان با ارائه مشاوره های بهنگام

دکتر مجتبی مظاهری از کاهش آمار دانشجویان مشروطی دانشگاه صنعتی همدان با ارائه مشاوره های بهنگام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی همدان تاکید کرد: رسالت دانشگاه صنعتی در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است بنابر این نقش مراکز مشاوره در محیط دانشگاه به گونه ای است که می‌تواند به دانشگاه در راستای دستیابی به رسالت و اهداف خود کمک کند.
وی خاطر نشان کرد:‌ دانشگاه صنعتی همدان اهمیت و توجه ویژه ای به مراکز مشاوره در دانشگاه دارد و در جهت تامین سلامت روان دانشجویان و کاهش آسیب‌های اجتماعی از مشاوران خوب استان بهره
دکتر مجتبی مظاهری افزود: مشاوران در ارائه خدمات مشاوره ای در دانشگاه ها نقش فعالی را ایفا می کنند و مشاوران دانشگاه نوعاً به ارائه مشاوره های فردی، گروهی، تحصیلی و شغلی می پردازند
وی تصریح کرد: هفت مشاور برجسته استان از روزهای شنبه تا چهارشنبه با حضور در دانشگاه به ارائه مشاورهای فردی و تحصیلی می پردازند و خوشبختانه با ارائه همین مشاوره ها آمار مشروطی ما کاهش چشم گیری داشته به طوری که ۱۳۸ مراجعه کننده که در تحصیل خود مشروط شده بودند بعد از مراجعه شرایط خوبی پیدا کردند.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی همدان افزود: ما سعی کرده ایم نگاه اصلاحی به موضوعات داشته باشیم و با ارتباط با والدین دانشجویان به دنبال ریشه یابی مشکلات دانشجویان باشیم چرا که رفتار توأم با احترام و مهربانی به دانشجویان نشان می¬ دهد که شخصی با جایگاه ارزشمند و مؤثر در محیط دانشکده به شمار می¬ رود.
وی ادامه داد: در بحث مشاوره های سعی کرده ایم از نظرات اساتید گروه ها نیز بهره مند شویم چرا که نحوه تشویق یا ترغیب دانشجویان به درس خواندن توسط اساتید نقش موثری در موفقیت دانشجویان دارد.
دکتر مظاهری گفت: برنامه اصلی این مرکز مشاوره کمک به دانشجویان مشروطی است به این دلیل که این دانشجویان شاید در انتخاب واحد دچار اشتباه شده باشند و یا مشکلات روانی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *