دکتر مفتح : دانشگاه صنعتی همدان در آینده به یک دانشگاه محوری تبدیل خواهد شد

به گزارش دفتر روابط عمومی دانشگاه، دکتر مفتح، نماینده شهر تویسرکان در مجلس در بازدید از دانشگاه صنعتی همدان گفت : با توجه به نرخ رشد پیشرفت این دانشگاه انتظار می رود که در آینده دانشگاه صنعتی همدان به یک دانشگاه کلیدی و محوری تبدیل شود.

در جلسه ای که به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور دکتر مفتح ، فرزند شهید آیت الله مفتح، در دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید، اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی همدان با نمیانده مردم تویسرکان در مجلس دیدار کردند.

در این جلسه دکتر مفتح ضمن بازدیدی که از دانشگاه صنعتی همدان داشت گفت : توسعه و پیشرفت دانشگاه صنعتی همدان رشد دلگرم کننده ای داشته است و با توجه به نرخ رشد این توسعه انتظار داریم که در چند سال بعد دانشگاه صنعتی را در میان دانشگاه های بزرگ و کلیدی کشور ببینیم.

وی افزود: دانشگاه ها مرکز پرورش مدیران کشور هستند و با توجه به شرایط ویژه و خاص کنونی که همه آحاد مردم وظیفه به کمک در برون رفت از این چالش  و مقاومت در برابر تحریم ها دارند، دانشگاه ها در این راستا نقش و رسالت قابل توجهی در این مهم دارند.

ایشان در خصوص ارتباط دانشگاه ها با صنایع گفت : ارتباط صنعت و دانشگاه زمانی بصورت عملیاتی اتفاق خواهد افتاد که صنایع احساس نیاز به دانشگاه ها داشته باشند. در ادامه ایشان افزود : دانشگاه ها ظرفیت و پتانسیل مناسبی جهت آسیب شناسی و ارائه راه حل برای صنایع دارند و از این ظرفیت ها باید استفاده شود.

دکتر مفتح در پایان از در دستور کار قراردادن پیگیری جهت بهبود و تسهیل شرایط توسعه فیزیکی دانشگاه  خبر داد و گفت با کمک سایر نمایندگان شهر همدان تلاش خواهیم کرد که معظلات کنونی توسعه زیربنایی دانشگاه صنعتی همدان را ترفیع نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *