افزایش ۵۰ درصدی چاپ مقالات اساتید دانشگاه صنعتی همدان در مجلات ISI در دولت تدبیر و امید

دکتر نیلی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید شرایط ویژه ای را در کشور ایجاد کرد افزود: چاپ مقالات اساتید دانشگاه صنعتی همدان در مجلات ISI در دولت یازدهم ۵۰ درصد رشد داشته است .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اعلام این خبر اظهار کرد: مقالات علمی دانشگاه صنعتی همدان در طول دوران فعالیت کاری دولت تدبیر و امید چه در سایت ISI و چه در دیگر سایت‌ها با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.


وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید شرایط ویژه ای را در کشور ایجاد کرد افزود: چاپ مقالات اساتید دانشگاه صنعتی همدان در مجلات ISI در دولت یازدهم ۵۰ درصد رشد داشته است .
دکتر محمود نیلی بر لزوم توجه به توسعه دیپلماسی علمی در کشورمان تاکید کرد و اظهار کرد: دیپلماسی علمی یکی از مهمترین مولفه‌ها در توسعه علمی و ارتقاء جایگاه کشورها است و خوشبختانه دیپلماسی علمی ما در دولت تدبیر و امید روند روبه رشدی به خود گرفته است.
وی با بیان اینکه ایران در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵دیپلماسی علمی بسیار خوبی داشته است، ادامه داد: متاسفانه در مقاطعی عملکرد کشور ما در دیپلماسی علمی خوب نبوده و دیپلماسی علمی و مشارکت ما با دیگر کشورها در تولید علم کاهش یافته است.
وی با اذعان به اینکه دیپلماسی علمی به معنای بسترسازی برای مشارکت با دیگر کشورها در تولید علم است، از افزایش قابل ملاحظه دیپلماسی علمی کشورمان در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: در چند سال اخیر ( ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵) سهم دیپلماسی از کل تولید علم (ISI)به حدود ۲۴ درصد رسیده است که از متوسط دنیا و ترکیه بیشتر است که حاکی از مشارکت دانشمندان ما با سایر دانشمندان دنیا در تولید علم دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان در خصوص توفیق کشورمان در تولید ثروت از تولیدات علمی، از سیر صعودی تولید علم در کشور اظهار رضایت کرد و افزود: کشور ما در این سال‌ها از نظر کمیت در تولید علم بسیار موفق عمل کرده و امروز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است اما برای کیفی‌سازی این تولیدات علمی باید برنامه‌ریزی کاملی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *