کسب رتبه ی پنجم در مسابقه هوش مصنوعی شریف (AI Challenge 2019) توسط تیم دانشگاه صنعتی همدان

تیم NONAME از دانشگاه صنعتی همدان متشکل از آقایان حسن زارعی، احسان عاکفی و یوسف اردلان موفق به کسب رتبه پنجم در یازدهمین دوره‌‌ ی مسابقه‌ی نبرد هوش مصنوعی شریف شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، یازدهمین دوره‌‌ی مسابقه‌ی نبرد هوش مصنوعی شریف « Sharif AI Challenge 2019 »، پس از برگزاری ده دوره متوالی و موفق توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر(SSC)، امسال نیز در دانشگاه صنعتی شریف برگزاری شد. این رویداد به عنوان بزرگ‌ترین رویداد بین‌دانشگاهی ملی شناخته می‌شود.

هدف این رویداد طراحی و پیاده‌سازی یک هوش مصنوعی قدرتمند توسط شرکت‌کنندگان است؛ یک هوش مصنوعی که بتواند طی یک نبرد استراتژیک به هوش‌های مصنوعی شرکت کنندگان دیگر غلبه کرده و فاتح یک نبرد پرهیجان بشود.

یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در مرحله ی اول خود با ۲۶۷۵ شرکت کننده در قالب ۹۶۴ تیم بصورت غیرحضوری برگزار شد و ۱۴۱ شرکت کننده در قالب ۴۸ تیم به مرحله حضوری راه یافتند. مسابقه ی حضوری در دو روز ۲۳ و ۲۴ اسفند ماه برگزار شد.

در روز ۲۳ ام تیم ها به در قالب ۸ گروه ۶ نفره گروه بندی شدند و از هر گروه ۴ نفر (در مجموع ۳۲ نفر) به مرحله دو حذفی در روز بعد راه یافتند. در این بخش هر تیم با ۵ تیم دیگر گروه سه بازی انجام داده و تیم ها بر اساس تعداد برد و باخت رتبه بندی شدند. تیم NONAME  از دانشگاه صنعتی همدان موفق به صعود به مرحله دوحذفی بدون هیچ باختی شد.

در روز ۲۴ ام ۳۲ تیم صعود کرده در قالب یک جدول دو حذفی چیده شدند. جدول دو حذفی مثل جدول حذفی مسابقاتی مثل جام جهانی فوتبال است با این تفاوت که هر تیم با دو بار باختن از رقابت حذف می شود. رقابت به دو دسته به نام های دسته بازنده ها و دسته برنده ها تقسیم می شود. هر تیمی که یکبار ببازد به دسته بازنده ها می رود. در صورت باخت در دسته بازنده ها به طور کامل از رقابت حذف می شود. برنده ی دسته بازنده و برنده ی دسته برنده ها به فینال مسابقات راه پیدا می کنند. تیم NONAME از دانشگاه صنعتی همدان با صعود تا یک چهارم در دسته برنده ها و صعود تا نیم نهایی در درسته بازنده ها موفق به کسب یکی از دو رتبه پنجم در این مسابقات شد.

1 دیدگاه

  1. سارا هاشمي گفت:

    با سلام
    تبریک به تمامی اعضای دانشگاه صنعتی همدان و تبریک ویژه به دانشجویان، آقایان حسن زارعی، احسان عاکفی و یوسف اردلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *