پیام رئیس دانشگاه صنعتی همدان به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۳ آبان در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران تجلی اراده ملت بزرگ ایران جهت مبارزه  با استکبار می باشد و در طول تاریخ راهکارهای مبارزاتی متناسب با سیاست های مزورانه دشمن اتخاذ گردیده است و تاکنون در صحنه های مختلف توان و استعداد شگرفی از خود به نمایش گذاشته است.

 اینک در فضای جدید و در آستانه ۱۳ آبان ۹۷ ، جمهوری اسلامی ایران مواجه با یکی از سلسله اقدامات استکبار آمریکا علیه خود می باشد . فشار اقتصادی و تلاش برای ناامید کردن مردم دو کلید واژه دشمن برای این فصل جدید می باشد. آمریکا در مبارزه اخیر خود با ایران نتوانسته است اجماع جهانی را فراهم نماید و تا حدودی تنها بر طبل بی تدبیری در این مبارزه می کوبد و سعی دارد که با ایجاد رعب و وحشت دیگر کشورها را با خود هماهنگ کند لیکن برای این امر در حال پرداخت هزینه زیادی می باشد که ادامه آن در پرده ای از ابهام است .

بدون شک در این شرایط کشور نیازمند وحدت و آرامش است که در سایه این دو مهم و با سازماندهی نیروهای عظیم ملت و به خصوص دانشگاهیان تحت هدایت مقام معظم رهبری بتواند  راهی برای برون رفت از این توطئه برگزیند.

سابقه تاریخی کشور حاکی از این واقعیت است که هر جا وحدت کلمه حاصل گردیده و انسجام شکل گرفته است تاب آوری افزایش یافته است و دشمن از ادامه کار خود پشیمان گشته است . اینک که دشمن فشار اقتصادی و تحریم خرید نفت ایران را در برنامه خود قرار داده است تا کشور را نیازمند خود نماید نقش دانشگاهیان و نخبگان در ورود به صحنه مبارزه بیشتر احساس می شود.  در این رابطه محققان،  اندیشمندان و دانشجویان با کار و تلاش شبانه روزی می توانند نیازهای کشور را یک به یک برآورده نمایند و امید در کشور را دو چندان کنند . سوابق حضور دانشگاهیان در صحنه های مختلف مبارزاتی حاکی از این واقعیت است که در این صحنه های بزرگ علمی پیروز میدان بوده اند و با تاسی به آیه نورانی قرآن که سرنوشت ملت ها را در گرو تغییر در احوال دانسته است به وظایف الهی خود اقدام خواهند نمود . دانشگاهیان دانشگاه صنعتی همدان نیز همگام با همه ملت خود را موظف به تلاشی دوچندان و خیزشی الهی برای رفع نیازهای اساس کشور می دانند و در این راه پر نشیب و فراز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد .

والسلام

محمود نیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *